Nidra Art | Ayşe Özcan Değiş
17662
page-template-default,page,page-id-17662,theme-bridge,qode-quick-links-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

Ayşe Özcan Değiş

İstanbul’da doğup büyüdüm. İşletme fakültesinde okudum. Her zaman sanata karşı ilgim vardı. 15 yıl dış ticaret alanında çalıştıktan sonra, her zaman aklımda olan resim sanatına yönelmeye karar verdim. Şu anda 6 yıla yakındır Mehmet Satırlı atölyesinde bu hayalimi gerçekleştiriyorum. Şimdiye kadar çeşitli karma sergilerde eserlerimi gösterme şansına sahip oldum.

Kadın portreleriyle ilgili çalışmalarda bulundum ve bu alanda kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Eserlerimde kadının duruşunu, cesaretini ve estetiğini yansıtmayı seviyorum. Resimlerimi tuval üzerine yağlı boya kullanarak oluşturuyorum.

Erkek egemen bir toplumda, ürettiğim çalışmalarımla, kadının varoluş çabasını, aktarmaya devam edeceğim.


Yelpazeli Kız
T.Ü.Y.B.
80×60
16.000 tl

Fotoğrafcı Yüksel Özen’nin modelinden yararlanıldı. Kadının estetiği, asaleti, duruşu… vurgulanmaktadır.Ayşe Özcan Değiş
Deri ceketli kız
T.Ü.Y.B.
80×60
16.000 tl
Fotoğrafcı Yüksel Özen’nin modelinden yararlanılmıştır. Bu resimde kadının duruşuna ve mücadeleci ruhuna dikkat çekilmiştir.