Nidra Art | شرایط و ضوابط  آرت فیر هنر استانبول
17516
page-template-default,page,page-id-17516,theme-bridge,qode-quick-links-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

شرایط و ضوابط  آرت فیر هنر استانبول

 

شرایط و ضوابط  آرت فیر هنر استانبول

آرت فیر هنر استانبول  تنها نمایشگاه بین المللی کشور ترکیه میباشد که هنر معاصر و مدرن را به همراه آثار قدیمی و موزه ای را  زیر یک سقف به نمایش علاقه مندان هنرمیگذارد که درمرکز کنگره استانبول ، واقع در مرکز و بهترین منطقه شهر استانبول میباشد.  آرت فیر هنر استانبول منطقه ثقل موثرترین جریانهای هنری از جمله نقاشی، عکاسی، مجسمه، هنر معاصر و همه جریان های هنری با نفوذ و یا در حال ظهور، هنر پاپ ، هنر مفهومی و با تمرکز ویژه بر روی آخرین روند بهترین هنرمندان کشورهای مختلف و بهمراه آثارهنری کلاسیک درروزهای ۱۹ تا ۲۳ می ۲۰۲۱ ( ۲۹ اردیبهشت تا دوم خرداد ۱۴۰۰ ) در محل نمایشگاهای بین المللی مرکز کنگره استانبول برگزار خواهد شد.

شرکت در آرت فیر استانبول برای هنرمندان جوان و قرار گرفتن در پلت فرم بین المللی و ارتباط با هنر آثار هنرمندان بنام  کشور های منطقه و اروپایی برای آینده هنری هنرمندان جوان بسیار حائز اهمیت است، رویدادی که شانس قرار گرفتن و نمایش آثار هنرمندان ایرانی در یک سالن واحد با آثاری که همیشه در موزه ها مشاهده کردیم.

شرکت در چنین رویدادهای بین المللی همیشه نتایج مثبتی داشته و باعث تغییر دید هنرمندان نسبت به هنر معاصر دنیا میشود، تکنیک و سبک آثار مقایسه و بررسی میشود، هنرمندان  با مشاهده آثار جدید و معاصر نسبت به ارزشگذاری آثار در سطح بین المللی وارد چالشی میشوند در جهت معرفی آثارخود و جلب نظر مخاطبانی که هنر را درک کرده و آشنایی کامل با هنر روز دنیا دارند.

از دیگر مزایای مهم شرکت در آرت فیر استانبول:

  • نمایش آثار هنرمندان ایرانی با آثار هنرمندان جوان و نوظهور غربی
  • آشنایی با کلکسیونرهای اروپایی
  • آشنایی با دیگر گالریهایی که در آرت فیرهای اروپایی شرکت داشته اند.
  • نمایش آثار با بیش از پنجاه هزار بازدیدکننده حضوری
  • و همچنین افتتاحیه آرت فیربصورت وی آی پی با حضور اکثر کلسیونرهای آثار هنری، گالری دارها، تجار و سرمایه گذار های هنری و چهره های شاخص از رشته های موسیقی، سینما و تلویزیون برگزار خواهد شد که این احتمال فروش آثار را چندین برابر میکند.

 

نحوه شرکت

پذیرش آثار بدون محدودیت موضوعی ,از تمامی تکنیک ها و استایل ها در ابعاد دلخواه میباشد.

تمام آثار زیرشاخه هنر، نقاشی، مجسمه سازی، عکاسی، تصویرسازی، کالیگرافی، ویدیو آرت، طراحی جواهرات، هنر مفهمومی، اینستالیشن آرت و غیره امکان نمایش در آرت فیر را دارند.

جهت شرکت در آرت فیر میبایست سطح کیفی آثار هنری مطابق با معیارهای آرت فیر استانبول باشد. هنرمندان ابتدا نمونه آثار و رزومه خود را به آدرس  ایمیل نیدرا آرت  ویا به  شماره های  تلگرام  یا  واتساپ ارسال می کنند . پس از بررسی آثار توسط کارشناسان آرت فیر در صورت تایید سطح کیفیت آثار، برای هنرمندان راه یافته به نمایشگاه  اطلاع داده خواهد شد .

 تمامی هزینه های آرت فیر های جهان بر حسب فضایی که به آثار هنری اختصاص داده میشود محاسبه میگردد. هزینه آرت فیراستانبول برای نمایش هر اثر ۲۲۰ یورو میباشد  که امکان پرداخت این مبلغ در دو  قسط  میسر میباشد.

این هزینه  برای آثار حداکثر به اندازه ۱۰۰-۱۲۰ سانتی متر محاسبه شده است.

در خصوص پرداخت هزینه های نمایشگاه، هنرمندان شرکت کننده در صورت تمایل میتوانند مبلغ محاسبه شده را بصورت ۲ قسط با فاصله یک ماه پرداخت نمایند.

وهمچین درمورد نحوه پرداختی ها، هنرمندان میتوانند مبلغ محاسبه شده را بصورت معادل ریالی به قیمت روز ارز به حساب ریالی نیدراآرت در ایران ویا بصورت لیر، دلار و یورو بحساب نیدراآرت در ترکیه حواله بفرستند.

 ( ۳٪ از مبالغ پرداختی نمایشگاه جهت حمایت و مداوای حیوانات خیابانی آسیب دیده در ایران، اختصاص داده میشود)

جهت ثبت نام یا کسب اطلاعات بیشتر با آقای محمدزاده از طریق تلگرام یا واتساپ ارتباط بر قرار نمایید.

واتساپ:  ۰۰۹۰۵۳۵۰۱۷۹۰۵۸     /       تلگرام: ۰۰۹۸۹۱۲۳۲۶۱۲۴۶

بعد از اتمام مدت نمایشگاه از طرف آرت فیر به اسم هنرمندان گواهی شرکت در آرت فیر صادر خواهد شد.

هنرمندان ثبت نام شده میتوانند تصویر آثارشان را بصورت رایگان دربخش فروش آنلاین سایت رسمی آرت فیر استانبول جهت فروش قرار دهند و در صورت فروش، میتوانند آثار دیگری را جایگزین کنند.

 

تحویل و دریافت آثار

هنرمندان آثار انتخاب شده خود را به آدرس دفتر تهران با دريافت رسيد، به مسئولین نیدرا آرت تحويل خواهند داد.

تاریخ تحویل آثار اواخر فروردین ماه خواهد بود، روز دقیق آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

نیدرا آرت فقط مسئولیت پست آثار پارچه ای كه قابليت رول شدن دارند حداکثر به اندازه ۱۰۰-۱۴۰  سانتی متر و آثار مقوایی غیر قـابل رول  حد اکثر به اندازه ۵۰-۷۰ سانتی متر را به عهده میگیرد.

در شهر محل برگزاری نمایشگاه ، آثار پارچه ای شاسی (چهارچوب)  و اثار مقوایی قاب خواهند شد.

  • صاحبان آثار با اندازه بزگتر از ابعاد ذکر شده در بالا و همچنین هنرمندان آثار مجسمه، حجم، ویدیو آرت و اینستالیشن آرت موظف هستند خودشان آثار خود را بصورت آماده، دو روز قبل از افتتاحیه نمایشگاه در محل برگزاری آرت فیر به مسئولین نیدراآرت جهت نصب در محل نمایشگاه تحویل دهند.

 

ضمانت اصل (اورجینال ) بودن آثار

هنرمندان متناسب بودن آثار ارایه شده به نمایشگاه را با شرایط و ضوابط نمایشگاه و همچنین اصل بودن (اورجینال بودن) اثر را تضمین می کنند.

فروش و قیمت گذاری آثار

قیمت پایه آثار توسط هنرمند اعلام می شود اما قیمت نهایی را گالری با توجه به شرایط  تعیین میکند.

در صورت فروش٬ ۱۵٪ از مبلغ فروش بعنوان سهم گالری و ۵٪ جهت حمایت و مداوای حیوانات خیابانی آسیب دیده در ایران، کسر می شود و ۸۰٪ باقی مانده مبلغ حداکثر دو هفته بعد از اتمام نمایشگاه بحساب بانکی هنرمند واریز میگردد.

بعد از اتمام مدت نمایشگاه از طرف آرت فیر به اسم هنرمندان گواهی شرکت در آرت فیر صادر خواهد شد.

https://www.iaafistanbul.com/iaff-foto-galeri-2020/ لینک اینترنتی تصاویر آرت فیر دوره ی قبل:

https://www.nidraart.com وبسایت اینترنتی نیدرا آرت:

https://www.iaafistanbul.com وبسایت اینترنتی آرت فیر استانبول:

آدرس ایمیل و آی دی صفحه اینستاگرام:                       nidra.art@gmail.com   –                       @nidra_art